Damskie koszule – luz i elegancja

Ten zapożyczony z męskiej garderoby element stroju jest dziś niezwykle często i chętnie noszony przez kobiety. Co więcej, koszula nie jest już tylko atrybutem pracującej w biurze bizneswoman, często zestawia się ją także z mniej formalnymi strojami.

Codzienna elegancja

damska koszula klasycznaKoszula damska to świetny, uniwersalny pomysł na część uniformu do pracy, gdy ta wymaga bardzo formalnego wyglądu. Biała z prostym, klasycznym kołnierzykiem wygląda elegancko i pod marynarką, i pod kardiganem. Można ją nosić do jeansów, a także spódnic. Jeśli stanowisko nie wymaga absolutnej formalności na każdym kroku, warto pokusić się o ciekawy wzór – na przykład dmuchawce, lecące jaskółki czy nuty. Damskie koszule są pod tym względem o wiele bardziej różnorodne, niż męskie, istnieje więc możliwość, by nieco bardziej spersonalizować biurowy outfit.

W szorstkim stylu

Zestawianie koszuli damskiej w kratę z prostymi spodniami i ciężkimi butami także jest dość popularne. Taki zestaw wygląda stosunkowo szorstko, co świetnie kontrastuje z dziewczęcym typem urody. Taki sportowy styl wymaga koszul z flaneli lub bawełny, o prostym, najwyżej lekko taliowanym kroju – wtedy wygląda najbardziej efektownie.

Flanela czy bawełna

Wybór eleganckich damskich koszul powinien opierać się w szczególności na materiale, z którego zostały uszyte, elastyczne włókna, często stosowane w koszulach dla lepszego przylegania do sylwetki, nie są zbyt efektowne. Zapięcia rozchodzą się na biuście, a cała koszula ma zbyt opięty wygląd. Lepiej wybrać bawełnę lub jedwab. Z kolei w stylu luźnym i biwakowym nie ma lepszego materiału na koszulę niż ciepła flanela.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa