Czy moda na tregginsy damskie przemija?

Dla niektórych kobiet tradycyjne legginsy to zbyt mało. Ten rodzaj obcisłych spodni, uszytych zwykle z rozciągliwej bawełny, jest bardzo popularny, jednak nie wszystkie kobiety je lubią. Jeśli wolimy spodnie obcisłe, ale uszyte z mocniejszych materiałów, warto sięgnąć po tregginsy.

Czym są tregginsy damskie

damskie tregginsyWielu znawców mody określa tregginsy jako ogniwo pośrednie pomiędzy tradycyjnymi legginsami a spodniami. Tregginsy z jednej strony idealnie układają się na sylwetce, podobnie jak legginsy, a w pasie wykończone są elastyczną gumą. Natomiast tym, co je różni od legginsów, jest zapięcie: tregginsy mają suwak i dodatkowe guziki, niektóre modele uzupełnione są o dodatkowe suwaki w okolicy kostek. Tregginsy damskie uszyte z jeansu to jegginsy, przy czym jegginsy nie posiadają dodatkowego zapięcia.

Dla kogo tregginsy

Ten rodzaj spodni może być noszony jak klasyczne spodnie, w przeciwieństwie do legginsów, które łączy się zwykle z długimi tunikami czy sukienkami. Z tego względu najlepiej w nich wyglądają kobiety szczupłe i wysokie. Tregginsy są wygodniejsze niż klasyczne rurki, można je nosić zarówno do botków i kozaków, jak i do balerin w sezonie letnim. Projektanci coraz częściej rezygnują z legginsów na rzecz tregginsów, a najmodniejsze obcisłe spodnie wykonane są z materiałów, imitujących naturalną skórę.

W zależności od materiału, z jakiego zostały uszyte, tregginsy można nosić jako ubiór do pracy, jak i na co dzień. Polubią je kobiety, które poszukują wygodnych spodni z materiału, jak i miłośniczki tradycyjnych jeansów. Choć tregginsy nie są dla każdego, to nic nie wskazuje na to, aby ich popularność miała się skończyć.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa